محصولات سبزدشت

جزئیات :
نمک تصفیه شده

نمک آشناترین ماده معدنی و یکی از پنج عنصر حیات بوده و به دلیل خواص فیزیولوژی بسیار قابل توجه در بدن از دیرباز به عنوان عامل حیاتی در رژیم غذایی گنجانده شده است.

در ایران تا چند سال گذشته نمک خوراکی عرضه شده به بازار سنگ نمک خرد شده ای بود که با اضافه شدن مقداری ید به آن یددار میگردید.اما در سالهای اخیر با بذل توجه و همایتهای جدی به ویژه از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و جهت جلوگیری از بروز مسمومیت های مزمن ناشی از مصرف نمک معمولی یددار و نمک تصفیه شده جایگزین نمک های غیربهداشتی موجود در بازار گردید.

نمک تصفیه نمکی است کاملا بهداشتی که ناخالصی های آن طی فرآیند تصفیه (کریستالیزاسیون مجدد) حذف شده است.

دست اندرکاران سلامت جامعه علی الخصوص دفتر بهبود تغذیه جامعه و معاونت سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی معتقدند برای اینکه با مشکل اختلالات ناشی از کمبود ید مواجه نشویم بر مصرف نمک یددار تصفیه شده در برنامه غذایی روزانه افراد تاکیید کرده ا ند  هرچند برای پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی و افزایش فشارخون مصرف نمک به میزان کم توصیه شده است اما همان مقدار کم باید حتما از نمک ید دار از نوع تصفیه شده انتخاب شود تا علاوه بر تامین ید مورد نیاز بدن عوارض احتمالی ناشی از وجود ناخالصی در نمک را از میان بردارد.

یکی از بزرگترین واحدهای تولید کننده نمک تصفیه شده ید دار به روش کریستالیزاسیون مجدد در خاورمیانه مجتمع کشت و صنعت سبزدشت سمنان با نام تجاری (نیکی سبزدشت) میباشد.

کاتالوگ و فایل :
عنوانمشاهده
تصویر

©Baraiand کلیه حقوق مادی و معنوی حفوظ می باشد